Inštalácia robotickej kosačky

Inštalácia robotickej kosačky priamo u vás

Inštalácia robotickej kosačky s nami prebieha profesionálne, spoľahlivo a v krátkom čase. Pokiaľ si neviete poradiť s inštaláciou robotickej kosačky alebo nemáte čas na jej montáž, radi vám pomôžu naši špecialisti. U nás zakúpenú kosačku privezú až k vám domov. Kosačku nainštalujú, otestujú, zaškolia vás o jej používaní a zodpovedia prípadné otázky. Prednostne je vykonávaná inštalácia robotických kosačiek zakúpených u nás.

Pozrite si napríklad obľúbené robotické kosačky Robomow, robotické kosačky Wiper či robotické kosačky Gardena ale aj iné modely ktoré máme v ponuke. Ochotne sa postaráme aj o inštaláciu kosačiek od iných predajcov s dodatočným poplatkom za dopravu.

Inštalácia robotickej kosačky v pár krokoch

Ešte pred inštaláciou robotickej kosačky bude potrebné sa uistiť, že:

váš trávnik je pokosený a vyrovnaný
úzke priestory sú upravené minimálne na rozsah od 0,7 po 1,5m vo svojej najužšej časti podľa modelu kosačky
sú z trávnika odstránené všetky prekážky a predmety, ktoré na ňom pri používaní robotickej kosačky nebudú
trávnik je výdatne zavlažený aspoň pár dní pred inštaláciu robotickej kosačky

1. krok inštalácie – vyznačenie plochy kosenia

Podrobne si s vami prejdeme plán kosenia robotickou kosačkou. Vyznačíme plochu kosenia a nezabudneme ani na úzke miesta, kde by sa mohla zasekávať. Pokiaľ sa trávnik skladá z dvoch alebo viacerých plôch, zabezpečíme, aby sa medzi nimi dokázala pohybovať. Rovnako zaistíme narážanie robotickej kosačky do prekážok, ak sa na trávniku nachádzajú. Vyznačenú plochu dva krát skontrolujeme, aby všetko fungovalo tak, ako má.

2. krok inštalácie – umiestnenie nabíjacej stanice

Výber miesta pre nabíjaciu stanicu prispôsobíme konkrétnemu modelu robotickej kosačky a priestorovým možnostiam vašej záhrady. Ideálnou polohou pre nabíjaciu stanicu je stred kosnej plochy. Malo by ísť o rovinu s rozlohou aspoň 3 metre ktorá sa nenachádza stále na slnku. Nemala by byť umiestnená mimo ďaleko od trávnatej plochy či v rohu trávnika. Radi vám pomôžeme i s umiestnením domčeka pre robotickú kosačku.

3. krok inštalácie – uloženie káblov

Káble je možné položiť ručne pokiaľ trávnik ešte len budete pokladať. V takomto prípade inštaláciu dokončíme po pár týždňoch, keď už bude trávnik dostatočne zarastený. Ak už máte trávnik zarastený, káble položíme za pomoci špeciálneho prístroja do úrovne 5cm pod povrchom trávnika.

4. krok inštalácie – pripájanie stanice

Pripojenie nabíjacej stanice prebehne hneď po inštalácie obvodového káblu. Otestujeme správne pripojenie obvodového káblu a overíme či nedošlo k jeho pretrhnutiu alebo poškodeniu. Pokiaľ je všetko v poriadku, stanicu pripevníme k zemi a dokončíme inštaláciu.

5. krok inštalácie – spustenie kosačky a pripravenie k prvému použitiu

K spusteniu kosačky je potrebné vykonať základné nastavenie, test jej funkčnosti a jednoduchého zaparkovania do nabíjacej stanice. Podľa vašich preferencií nastavíme časy a dni kosenia. Po jej spustení ešte skontrolujeme či sa dostane i na ťažko prístupné miesta a všade tam, kde má. Následne je vaša robotická kosačka pripravená k plnohodnotnému používaniu.

S našou inštaláciu robotickej kosačky budete spokojný

Inštalácia robotickej kosačky prebieha po konzultácii s technikom len na záhrade, ktorá je pre prevádzku kosačky vhodná. Cena inštalácie robotickej kosačky zahŕňa položenie vodiaceho kábla na zem alebo do zeme, umiestnenie nabíjacej stanice, sprevádzkovanie robotickej kosačky, a tiež zaškolenie obsluhy. Väčšie úpravy na záhrade a inštalačný materiál, môžu cenu inštalácie navýšiť.

K robotickej kosačke vám radi privezieme aj obľúbené domčeky na robotické kosačky. Kontaktujte nás pre viac informácií. Sme tu pre vás.

Potrebujete pomôcť s inštaláciou robotickej kosačky?